Şu An Sitemizde
345 Ziyaretci 0 Üye Online

8. Sınıf Sınıf Fen ve Teknoloji Dersi Konu, Deney, Etkinlik, Sunu, Test, Bulmaca ve Kavram Haritaları/ Kuvvet ve Hareket/Sürtünme kuvvetinin yüzey büyüklüğü ile ilişkisi
Sürtünme kuvvetinin yüzey büyüklüğü ile ilişkisi

Aradığınıza hızla ulaşmak için, en üstteki Fenokulunda Araştır kutucuğunda arama yapabilir veya konular kısmından, ilgili sınıf ve konuyu seçerek aradığınız tüm içeriğe ulaşabilirsiniz.Fenokulun hiçbir bölümü ücretli değildir.

 
Konu Dosyalar Deneyler Videolar Testler Flash Sunumlar Bulmacalar Resimler Kavram Haritası Diğer

 Sürtünme kuvvetinin yüzey büyüklüğü ile ilişkisi
Lastik basıncını düşürmek şehir efsanesinden başka birşey değildir.Ayrıca kışın lastik basınçlarını +1-2 psi artırmak yere tutunmayı artırır.Bu nedenlerden dolayı lastik yüzey alanı geniş oplan araçlar kışın kar lastiklerini daha dar seçerler.
İsviçre rallilerinden bir fotoda lastiklerin ne kadar ince olduğunu görebilirsiniz.
Temas yüzeyinin değişmesi yere uygulanan dik kuvveti değiştirmez.Basınç kuvveti sürtünmenin nedenidir.Ancak hava ve sıvı ortamlarda harekete dik temas yüzeyinin artması direnci artırır.Dolayısıyla sürtünme artar.


Sıvılar basıncı her tarafa eşit olarak iletir... Katıların ve sıvı basıncının bağlı olduğu değişkenleri öğreniyoruz... Katılarda Basınç Sıvı basıncı iletimi Sürtünme kuvvetinin yüzey büyüklüğü ile ilişkisi Sıvı basıncı yoğunluk ilişkisi Sıvı Basıncı İletimi Sıvı Basıncı İletimi Sıvı Basıncı İletimi Sıvıların Basıncının Yükseklik İlişkisi
Sıvı basıncı U borusu modeli Hidrolik Fren Sistemi
 
 

 

www.fenprojem.com  / Gizlilik Politikası / Site Haritası

Copyright © 2002-2015 www.fenokulu.net Vergi No:1590073486
İletişim & Reklam fenokulu@yahoo.com Muharrem Baytekin

Flash Player    Pdf  Reader    Flv Video Oynatıcı