TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
17 Ağustos da SBS yerleştirme sonuçları açıklanıyor
TEKNOLOJİ 28 Haziran 2013 Cuma 22:41 | 2976 Kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığı Basın Halkla İlişkiler Müşavirliği`nden yapılan açıklamada, Ortaöğretime Geçiş Sistemi çerçevesinde öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeleri için yapmış oldukları tercihlerin 01-08 Ağustos 2012 tarihleri arasında alındığı hatırlatıldı.

Daha önce yerleştirme sonuçlarının ise 24 Ağustos Cuma günü açıklanacağının duyurulduğu da belirtilerek, “Ancak, 2012 yılı yerleştirme sonuçları öngörülen tarihten daha önce tamamlandığı için, 17 Ağustos 2012 tarihinde açıklanmasına karar verilmiştir” denildi.

Kayıt sürecinde izlenecek yol

Ancak bu durum kayıt takvimini etkilemeyecek. Yerleştirme sonuçlarını öğrenen ve tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenci, 27–31 Ağustos arasında 17.00`ye kadar yerleştirildiği okula kaydını yaptırabilecek. 3 Eylül 08.00`den itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecek. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek. Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, 3 iş günü içerisinde 17.00`ye kadar kayıt yaptırmak zorunda. Kayıt yaptırmayanlar haklarını kaybedecekler. Bu işlem 12 Eylül 17.00`ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacak. Kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 14 Eylül 17.00`ye kadar devam edecek.

Sonuçlar için tıklayınız http://www.meb.gov.tr/Sinavlar/detay.asp?ID=16&ID2=1&ID3=43

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular