TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
28 Eylül 2012 İzmir Uluslararası Fuarı Bilim ve Eğlence Günü Etkinlikleri
TEKNOLOJİ 17 Eylül 2014 Çarşamba 13:34 | 4196 Kez okundu

Sevgili arkadaşlar,

Sizi, Avrupa Birliği 7. Çerçeve programının bir faaliyet alanı olan Marie Curie Hareketinin desteklediği ve 2006 yılından beri 800 den fazla yerde ve 320 Avrupa şehrinde gerçekleşen Avrupa Bilim ve Eğlence Günü projesi için Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından Avrupa Komisyonuna yapılan başvurunun kabul edildiğini ve gerekli anlaşmaların imzalandığına dair bilgilendirmekten mutluluk duyuyoruz. Bilim ve Eğlence Günü bu yıl “Bilimle Eğlen, Bilimi Sev ve Bilimi Yaşa (FuLL Science-Have Fun with Science, Love Science and Live Science)” başlığıyla Dokuz Eylül Üniversitesinin koordinatörlüğünde ve 28 Eylül 2012 tarihinde İzmir Uluslararası Fuarında gerçekleştirilecektir.Avrupa Bilim ve Eğlence Günü`nün temel amacı toplumun bilime ve bilim insanlarına bakışını güçlendirmektir. Bu etkinlik kapsamında Üniversiteler ve AR-GE merkezlerinde çalışan bilim insanlari toplumu gelişen bilim ve teknoloji konusunda bilinçlendirecekler ve bilimsel ve teknolojik etkinliklerle vatandaşlarımızın bilime karşı bakış açılarını değiştirmeye çalışacaklardır. Bilim ve Eğlence Günü, genellikle topluma açık olmayan bazı araştırma faaliyetlerinin topluma açılmasına (örneğin laboratuar çalışmaları, araştırma ve geliştirme merkezleri vb.); bilim ve innovasyon alanında faaliyet gösteren kurumların (otomotiv, beyaz eşya, elektronik araçlar) eşliğinde son teknoloji ürünlerinin bilimsel yönlerinin tanıtılmasına; toplumun her kesiminden insanın deneylere, bilimsel yarışmalara ve araştırmalara katılmasına; teknoloji ve bilim ilişkili simülasyonlar ve gösteriler izlemesine; bilim insanları ile bilimsel tartışmalar yapmasına imkân tanıyan bir etkinliktir. Bunun yanısıra konserler, yarışmalar ve geziler yoluyla da katılımcıların eğlenmeleri sağlanacaktır. Etkinlik tamamen ücretsiz olup 7`den 70`e herkesin katılımına açıktır.En az 15.000 katılımcının ziyaret etmesini beklediğimiz etkinliğimizde buluşmak dileğiyle :))

Bulent Cavas

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
1. Dönem LGS konu kapsamlı High Score