TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
AMD Açık Kaynaklı Grafik Sürücüsünü Duyurdu
TEKNOLOJİ 10 Mart 2013 Pazar 01:59 | 1289 Kez okundu
AMD Açık Kaynaklı Grafik Sürücüsünü Duyurdu

AMD, ATI Radeon grafik işlemcilerine yönelik Açık Kaynak geliştirme topluluğunu destekleyen büyük bir stratejik girişimi duyurdu.
AMD, ATI Radeon HD 2000 serisi ve ATI Radeon X1000 serisi grafik işlemcileri Linux masaüstü bilgisayarlarda destekleyen açık kaynaklı bir bilgi ve geliştirme paketi açıklamayı planlıyor. Bu girişimi hızlandırmak için Novell`ın SuSE Linux tasarım ekibiyle işbirliği yapılıyor.

İlk sürümde, Açık Kaynak topluluklarının iki boyutlu grafik sürücüleri üzerinde işbirliği yapmasına önayak olmak için kaynak kodları ve donanım şartnameleri bulunuyor. Sonraki aylarda ise, Linux masaüstlerinde en iyi deneyimi sağlamak için 2B, 3B ve video oynatma hızlandırmasının mümkün kılınması üzerinde çalışılacak.

AMD ve Novell, açık kaynak pazarına yenilikçi teknolojiler getirmek için uzun zamandır birlikte çalışıyor. Bu sürücünün duyurulmasıyla da, pazara yenilikçi çözümler sağlamaya yönelik başarılı işbirliğinin devam ettiği görülüyor.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular