TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
AMD Spider ile 4 Çekirdek Teknolojisine Hazır mısınız?
TEKNOLOJİ 21 Ağustos 2014 Perşembe 01:28 | 1335 Kez okundu
AMD, ilk gerçek dört çekirdekli işlemcisiyle olağanüstü bir görsel deneyim için ölçeklenebilir grafik imkanları sunan "Spider" adlı platformunu duyurdu. Özellikle `hardcore` oyuncuları ilgilendiren bu teknoloji meraklıları ta
Intel`in 45nm Penryn işlemcilerini piyasaya sürmesinin ardından AMD marketin ilk masaüstü platformu olan Spider`ı tanıttı.


AMD Spider platformu, AMD Phenom dört çekirdekli işlemciler, Microsoft DirectX 10.1 destekli ATI Radeon HD 3800 Serisi grafik işlemcileri ve AMD OverDrive yazılımı ile CrossFireX içeren AMD 7 Serisi yonga setinden oluşuyor.


Yakında çıkması beklenen Spider, özellikle oyun meraklıları ve mültimedya kullanıcılarını hedefliyor. Spider platformlu masaüstü bilgisayarlar, dört çekirdekli Phenom işlemci ve çoklu ATI grafik kart destekleri sayesinde görsel bir şölen sunacak.

Platform aynı zamanda geçtiğimiz hafta resmen piyasaya sürülen HD 3800 kartları da içeriyor. Spider içinde aynı zamanda 790 FX anakart yonga seti kullanılmış ve anakart 8 adet PCI Express 2.0 slotuna, HyperTransport 3.0 sahip ve 1066 MHz DDR 2 destekli.


Spider platformu kullanan bilgisayarlar, ATI Radeon HD 3850 ve ATI Radeon HD 3870 grafik kartlarıyla sunulacak. Ayrıca Spider, dört grafik kartının beraber çalışmasını sağlayan Crossfire X teknolojisini destekliyor. Bu sayede bilgisayardaki grafik performans da artmış oluyor.


AMD platform konusunda oldukça iddialı; performans konusunda PS3`ün 80 katına ulaşabileceklerini iddia ediyorlar. Platform özellikle oyun severlerin oldukça ilgisini çekecek gibi hep birlikte bekleyip göreceğiz.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular