TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Artık `Gülümseyin` demeyin
TEKNOLOJİ 29 Mart 2014 Cumartesi 02:45 | 1411 Kez okundu
Artık `Gülümseyin` demeyinSony`nin yeni makinasıyla “gülümseyin” çağrısına gerek kalmadı...
Güzel bir poz yakalamak için peş peşe yapılan fotoğraf çekimi denemeleri son buluyor. Japon elektronik devi Sony`nin yeni fotoğraf makinasının en önemli özelliği, güldüğünüzde otomatik olarak fotoğrafınızı çekmesi.Sony`nin 8 megapiksellik çözünürlüğüyle dikkat çeken yeni dijital kamerası, pek çok standart özelliğinin yanında size çok özel bir seçenek sunuyor.Zira, bu makinayla çevrenizdekileri her an gülümserken fotoğraflayabilirsiniz.Şirketin gelecek hafta Japonya`da piyasaya süreceği fotoğraf makinası, resmi çekilen kişinin gülümsediğini anlıyor ve tuşa basmaya gerek kalmadan kareyi yakalayıveriyor.Makinanın, bir diğer özelliğiyse kalabalık arasında istediğiniz kişiyi ekrandan seçerek resimleyebilmeniz.Sony Ürün Geliştirme Bölümü Akira Tokuse, “bu fotoğraf makinasını kullanarak insanları her güldüğünde fotoğraflayabilirsiniz. Gülümsemeye duyarlı özelliği sayesinde 8 kişi arasından seçtiğiniz bir kişiyi gülümserken resimleyebilirsiniz” dedi.Fotoğraf makinası gülümsemeye duyarlı özelliği dereceli olarak da ayarlanabiliyor. Böylece tebessümden kahkahaya kadar her türlü gülüşün fotoğrafı çekilebiliyor.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Muharrem Baytekin © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
6. Sınıf Başarı Var Soru Bankası