TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Asus`tan İki Yeni Ses Kartı Serisi
TEKNOLOJİ 08 Kasım 2013 Cuma 08:04 | 1296 Kez okundu
Asus`tan İki Yeni Ses Kartı Serisi

ASUS, dünyanın ilk PCI-E arayüzlü Xonar D2X ve USB arabirimli Xonar U1`i tanıttı. Asus, bu yeni iki ürünle hem PC`lerde hemde dizüstülerde piyasaya hareket getireceğe benziyor
ASUS`un geçtiğimiz aylarda satışa sunduğu Xonar ses kartı serisine iki yeni model ekledi. PCI-E ses kartı olan Xonar D2X ile masaüstü ve laptop kullanıcıların ses deneyimlerini geliştirmek için harici USB ses kartı Xonar U1 modelini duyurdu.

Kartın temel özellikleri daha önce piyasaya sürülen Xonar`dan farklı değil, ama arabirim PCIe x1 tipine terfi etmiş durumda. ASUS`un iddia ettiği yeni özellikler arasında DS3D GX sistemi özellikle göze çarpıyor. ASUS`a göre bu sistem, tüm eski oyunların DirectSound3D desteklemeyen Vista`da sorunsuz çalışmasını sağlıyor.

Özellikle Vista üzerinde oynanan oyunlarda bulunan çevresel ses sorununa çözüm olan DS3D GX, OpenAL`deki gibi özel yüklemeler veya oyun desteği gerektirmeksizin yalnızca sürücü kurulumuyla bütün oyunlara tam destek sağlıyor. Bu sayede fazladan uğraş gerektirmeksizin EAX efektlerine ve çevresel sese sahip olabiliyorsunuz. 7.1 Kanal desteği veren Xonar D2X, bunun yanı sıra Dolby ve DTS teknolojilerine de sahip.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular