TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
BM`yi ‘hackleyenler` Türklermiş
TEKNOLOJİ 24 Haziran 2014 Salı 23:56 | 1590 Kez okundu
BM`yi ‘hackleyenler` Türklermiş

Birleşmiş Milletler`in resmi sitesi dün bir süreliğine ‘hacklenmişti`. İsrail ve ABD`yi protesto eden bilgisayar korsanlarının Türk olduğu bildirildi.
Birleşmiş Millerler`in (BM) internet resmi sitesi dün korsanlar tarafından ‘hacklenmişti`.

Bilgisayar korsanları ABD ve İsrail`in Orta Doğu politikalarına karşı çıkarak, “Hey İsrail ve ABD, çocukları ve diğer insanları öldürmeyin. Her zaman barış. Savaşa asla” diye not bırakmışlardı.

Sitenin diğer sayfalarını da kırarak kendilerini ‘sanal protestocular` olarak tanıtan aynı korsanların başka resmi siteleri de kırarak aynı ismi kullanmışlar.

‘Kerem, GSY ve 125 Mosted` isimlerini kullanan korsanlar kırdıkları diğer resmi sitelerde Türkiye`den olduklarını yazmışlar.

Aynı grub bir seyahat acentasının sitesine bıraktıkları mesajda da kendilerini ‘Türk tahripçileri` anlamında ‘Turkish defacers` olarak tanıtmışlar.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Asitler ve Bazlar sonu konu kapsamlı High Score