TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Barış okulu için elele
TEKNOLOJİ 22 Kasım 2014 Cumartesi 21:18 | 1512 Kez okundu

Bursa`da, 35 ilköğretim okulundan 462 öğrenci, ‘Birleşmiş Milletler Bin Yıl Kalkınma Hedefleri` kapsamında, ‘Barış` adını taşıyacak ilköğretim okulunun yapımı için elele verdi. Gönüllü öğrenciler, çeşitli etkinliklerle projeye 1000`er Euro`luk bağış toplamaya çalışacak.

Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü, Nilüfer Belediye Başkanlığı, Nilüfer Vakfı, Nilüfer Yerel Gündem 21 ve UNICEF Bursa Gönüllüleri arasında geçen yıl imzalan protokol çerçevesinde 23 Nisan`da temeli atılacak okulun inşaatı bir yıl içinde tamamlanacak.

Okul inşaatına destek olmak için harekete geçen 35 ilköğretim okulu, ambalaj atıklarını toplayarak, gelirini okul inşaatına bağışlayacak. . 462 gönüllü öğrenci de, çeşitli etkinliklerle projeye 1000`er Euro`luk bağış toplamaya çalışacak.

Okulun duvarlarında, gönüllü öğrencilerin seramik plakalar içinde isim ve fotoğraflarının yer alacağı anı duvarı oluşturulacak. Anı duvarında okulların adları da yer alacak.

UNICEF Gönüllüleri Bursa Temsilcisi Sabahat Temizarabacı, Barış İlköğretim Okulu adını taşıyacak okulun projesinin hazır olduğunu belirtere, “Temel atma aşamasına geldiğimiz için mutluyuz. Gönüllü öğrencilerimiz bir yıl içinde çeşitli faaliyetlerde bulunarak biner Euro`luk katkıyı toplamaya çalıştı. Okullar da ambalaj atıklarını toplayarak gelirini bağışlayacak. Okullarda ve alışveriş merkezlerinde kurulan UNICEF standlarında satılan ürünlerden elde edilecek gelirin yüzde 30`u projeye aktarılacak. UNICEF standlarında gönüllü öğrenciler görev aldı” dedi.
Bursa Carrefoursa Alışveriş Merkezi`nde UNİCEF Standı`nda görev alan Gaye Temizarabacı, İlayda Temizarabacı ve İlayda Toprak, alışveriş merkezine gelenlere proje hakkında bilgi verdiler. Gaye Temizarabacı “Böyle bir projede görev alma şansına kavuştuğumuz için gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Asitler ve Bazlar sonu konu kapsamlı High Score