TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Beşiktan Mezara Bilgisayar Kaydı
TEKNOLOJİ 23 Temmuz 2013 Salı 09:37 | 1268 Kez okundu
Beşiktan Mezara Bilgisayar Kaydı

Geleceğin buluşları başdöndürüyor. Geleceğin bilgisayarlar teknolojisinde bir kişinin ömür boyu konuşma kayıtlarını ve fotoğraflarını depolamak mümkün olacak.
Microsoft`un araştırma ve geliştirme bölümünün Başkanı Richard F. Rashid, gelecekte kamera ve diğer alıcılarla donatılmış düğme büyüklüğünde bilgisayarların tişörte iliştirilerek, kişinin hareket, eylem ve konuşmalarını kayda geçirebileceğini belirtti. Bu teknolojinin gelecekte daha anlamlı işler için kullanılabileceğini belirten Rashid, uzmanların şu anda bir kişinin ömür boyu bilgilerinin depolanması ve bunun istendiğinde geri çağrılmasını sağlayacak yöntem için çabaladıklarını kaydetti. Bu sistemin kişinin gizlilik hakkına yönelik endişeleri artıracağını bildiğini kaydeden Rashid, bu yolla örneğin bir dijital fotoğraf çekildiğinde coğrafi koordinatların da kaydedilebileceğini, bir aile tatil fotoğraflarını görmek istediğinde, tatil yapılan yerin adını yazmanın yeterli olacağını belirtti. Rashid ayrıca, Microsoft`un klavye yerine kullanıcıların bilgisayarlarına dikte etme yöntemi olarak el yazısı veya konuşma tanıma programları geliştirilmesi için yaptığı büyük yatırıma karşın, klavyelerin daha en az 10 yıl daha kullanılacağını söyledi.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular