TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Bill Gates`ten gençlere tevsiyeler
TEKNOLOJİ 04 Aralık 2013 Çarşamba 07:07 | 1379 Kez okundu
Bill Gates, BBC`ye yazdığı bir makaleyle gençlere başarılı bir kariyer için tavsiyelerde bulundu.
Microsoft`un patronu ve 56 milyar dolar servetiyle dünyanın en zengini olan Bill Gates, BBC`ye yazdığı bir makaleyle gençlere başarılı bir kariyer için tavsiyelerde bulundu: Teknolojiyi takip edin ve matematik öğrenin.

Microsoft`un kurucusu üniversiteden terk Bill Gates, BBC`nin internet sitesinde yayınlanan makalesinde başarılı bir kariyer için matematik ve fen eğitiminin gerekli olduğunu yazdı.

Bilgisayar yazılımlarını da eksiksiz kullanmanın başarıya giden yolda çok önemli olduğunu söyleyen 52 yaşındaki işadamı &`;Son 30 yılın en büyük değişimini dijital teknoloji sağladı. Artık herkes bilgi işçisi olmak zorunda” dedi. İşte dünyanın en zengin adamından gençlere kariyer tavsiyeleri:

* Artık herkes çalışırken bilgi teknolojisi kullanıyor. Bir depoda çalışan işçi bile envanteri el bilgisayarıyla tutuyor. Günümüz dünyasında bilgisayarı ve yazılımları etkin şekilde kullanmak başarıya giden kritik yol.

Bilgiye aç olun

* Bugün ve gelecekte insan hayatında en büyük etkiyi Microsoft gibi yazılım geliştiren firmalar yapacak.

* Son 10 yılda ortaya çıkan en ilginç şeyler (MP3 çalar, video oyunları veya cep telefonları), her gelişme mühendislik eseri. Akademik kariyerinizde matematiğe ve fen derslerine özen gösterin.

* Çoğu kişi yazılım geliştiren insanların yalnız çalıştığını düşünür. Oysa insan faktörü en önemli şey. İletişim kabiliyetleriniz yüksek olsun. Değişik karakterdeki insanlarla uyum içinde çalışmayı öğrenin.

* Her zaman bilgiye aç olun. Her türlü kitabı okumaya çalışın. Öğrenme isteğinizi sakın kaybetmeyin.


haber7
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
5. Sınıf Başarı Var Soru Bankası