TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Bugün hava nasıl şemsiye?
TEKNOLOJİ 27 Ekim 2014 Pazartesi 05:47 | 1712 Kez okundu
Bugün hava nasıl şemsiye?

Sadece yağmurdan korumakla kalmıyor, ne zaman yağacağını da haber veriyor...
Ambient Devices adında, internetten gelen verileri her gün kullandığımız ürünler üzerinde uygulayan bir firma, tutma yerinde radyo alıcısı bulunan ve 150 değişik şehirdeki hava durumunu kablosuz internet sayesinde anında kullanıcıya ileten bir şemsiye geliştirdi.

Eğer önümüzdeki 12 sat içerisinde yağmur yağacaksa, şemsiyenin tutma yerindeki ışık kendi kendine yanıyor ve sahibine haber veriyor. Tutma yeri sizi çok hafif titremelerle uyarıyorsa, bu çok hafif yağmur çiseleyeceğinin göstergesi. Eğer bu titreşim kuvvetliyse gök gürültülü sağanak yağmura hazır olun.

Firma sözcüsü Mark Prince, "Ambient Şemsiye adı verilen bu ürün Internet verilerini nasıl günlük eşyalarımızda kullanabileceğimizin en güzel kanıtı. Bu şemsiyeyi kapının hemen dışına bıraktığınızda binadan çıkarken şemsiyenin görüntüsünden sizi nasıl bir havanın beklediğini görebiliyorsunuz. Eğer herhangi bir gösterge yoksa şemsiyeyi yanınıza almanıza gerek yok demektir," diye konuştu.

Amerika Birleşik Devletlerinde bu hafta satışa sunulacak şemsiyenin fiyatı 140 dolar. Fakat satın aldıktan sonra bir de şirketin müşteri ilişkileri ile temasa geçip internet bağlantısını `aktive` etmeniz gerekiyor.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular