TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Bursa bilim şenliğine ulaşım imkanı olan herkes katılmalı
TEKNOLOJİ 03 Haziran 2013 Pazartesi 02:28 | 3029 Kez okundu

Bu hafta sonu Bursa bilim şenliğine ulaşım imkanı olan herkes katılmalı...

 

Program...

http://www.bursabilimsenligi.org/program.jpg

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi`nin ev sahipliğini yaptığı Bursa Bilim Şenliği, bilim severlerin proje sergileri, mesleki yönlendirme - atölye stantları, bilim gösterileri ve bilimsel birçok aktiviteyi bir arada sunarak halkımızın bilime ilgisini arttırmayı amaçlamaktadır.

                  Bilim Şenliği kapsamında bilime ilgiyi artırmak ve teknolojik gelişmelerle ilgili toplumda farkındalık geliştirmek amacıyla birçok etkinlik gerçekleştirilmektedir. Şenlik boyunca düzenlenen tüm etkinliklerde ziyaretçiler, gerçek hayattaki konuları açıklamak için bilim ve teknolojinin nasıl kullanılabileceğini keşfetmekte, bilimsel metotları günlük hayatta kullanmayı öğrenmekte ve bilimsel araştırma yöntemleri hakkında farkındalık geliştirmektedirler. Bilim sevgisini ve bilimsel düşünme bilincini artıracak, anlamlı ve kalıcı öğrenmeye destek verecek etkinlikler düzenlemek için oluşturulan programda Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Programı esas alınmaktadır.

                     Bursa Bilim Şenliği 2013`ün ana teması ‘Geleceğin Otomobilleri olarak belirlenmiştir. Bursa`nın otomobil üretimi konusundaki başarısının bilim ve teknoloji alanındaki başarısıyla biraraya geldiği şenlik merak uyandıracak ve keyifle takip edilecek. Güneş enerjisi ile çalışan otomobiller, hybdir ve ekolojik araçlar ve daha bir çok yeni teknoloji bilim ve otomobil sevdalılarının beğenisine sunulacak. Ayrıca Bursa Bilim Şenliği denilince akla ilk gelen robot aktiviteleri de bu senenin gözdesi olmaya devam edecek nitelikte.

                       Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi ev sahibi olarak bu şenlikte, kendi bünyesinde yer alan deney düzeneklerini de sergileyecektir. BTM özel alanında, fizik, kimya, biyoloji, astronomi ve ışık gibi farklı disiplinlere ait 150`den fazla deney düzeneği katılımcıların ziyaretine açılacaktır. Ziyaretçiler bu deney düzenekleri sayesinde bilime ait birçok soruya cevap bulabilecek ve uygulamalı deney düzenekleri ile deneyleri kendileri gerçekleştirme fırsatını yakalayacaklardır.

Bursa Bilim Şenliği 2013 tüm bilim severleri başımıza icat çıkarmaya davet ediyor!

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Muharrem Baytekin © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
6. Sınıf Başarı Var Soru Bankası