TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Cep telefonlarına sınırlama
TEKNOLOJİ 21 Mart 2014 Cuma 04:47 | 1308 Kez okundu
Cep telefonlarına sınırlama

Kafana göre cepten konuşmak yok. Buna mesajlaşma da dahil.
Çocukların ve gençlerin kabusu gerçek oluyor. Yakında anneler ve babalar çocuklarının cep telefonu kullanım alanını sınırlayabilecekler. Bu sınırlamalar telefon konuşmaları, SMS mesajları, zil sesleri ve downloadlar için geçerli olacak.

Amerikan AT&T şirketi, yakında cep telefonu sınırlama servisini pazara sunuyor.

AT&T Başkan Yardımcısı Carlton Hill, “anne ve babalar, çocuklarının telefonlarını sınırsız kullanabilmelerinden şikayetçi. Anne ve babalar telefonların sadece güvenlik için kullanılmasını istiyorlar. Fakat okul zamanında gereksiz yere kullanılmasına itiraz ediyorlar. Biz de çocukların telefonlarını ellerinden alınmaması için bir yöntem üretmeye çalıştık” dedi.

Disney Telefon Şirketi 2006 yılında böyle bir sistemi pazara sunmuştu. Ayrıca Disney`in telefon sistemi, GPS aracılığıyla, anne ve babalara çocuklarının nerde bulunduklarını bile söyleyebiliyordu. Fakat bu sistem sadece Disney Telefonları için geçerliydi.

AT&T`nin yarattığı sistem, Web sitesi aracılığıyla tüm telefon konuşmalarını, SMS mesajlarını ve download`ları sınırlayabilecek. Çocuklar, sadece anne ve babalarının özel numaralarını ve acil numaraları sınırsız arayabilecekler.

Derslerde bile biribirleriyle mesajlaşan çocuklara, bu konu hakkında ne düşündekleri sorulduğunda ise pek de hoşnut olmadıkları görüldü...
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular