TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Çocuklar kendi “Güneş Ülkelerini” resmettiler
TEKNOLOJİ 03 Ağustos 2014 Pazar 19:50 | 5168 Kez okundu

Güneşe Derneği ve www.temizenerjidostlari.com tarafından, Türkiye genelinde ilköğretim öğrencileri arasında düzenlenen “Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi ve Uygulamaları” temalı resim yarışması sonuçlandı.

 

Dereceye girenlere ödülleri, 27 Şubat günü, Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı`nda verildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler`in de ilgi gösterip fotoğraf çektirdiği çocuklar, tören sonrası fuarı gezdiler.

Güneşe Derneği ve www.temizenerjidostlari.com tarafından, Türkiye genelinde ilköğretim öğrencileri arasında düzenlenen “Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi ve Uygulamaları” temalı resim yarışması sonuçlandı. İlköğretim 3. sınıf öğrencisi Esma Nihal Öztunalı`nın birinci olduğu yarışmada dereceye girenlere ödülleri, 27 Şubat günü, Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı`nda verildi. Ödül töreni, yarışmanın destekçisi Norm Enerji Sistemleri`nin fuardaki standında gerçekleştirildi.

Norm Enerji`nin fuardaki standında sergilenen finalist resimlerde, Tommaso Campanella`nın ütopyası “Güneş Ülkesi”ni çağrıştıran, güneşin insanlığın ortak zenginliği olduğu motifi belirgindi. www.temizenerjidostlari.com sitesinde yapılan oylama sonucu birinci olan Esma Nihal Öztunalı, öğretmeni ve sınıf arkadaşları ile birlikte katıldığı ödül töreninde, yaptığı resim ile anlatmak istediklerini izleyiciler ile paylaştı. Fuarın açılışını yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler`in de ilgi gösterip fotoğraf çektirdiği çocuklar, tören sonrası fuarı gezdiler.

www.temizenerjidostlari.com direktörü ve Norm Enerji Sistemleri Genel Müdürü İbrahim Erkan Yenen, güneş enerjisi konusunda toplumsal farkındalığı artırma çalışmaları kapsamında düzenledikleri yarışmanın ikinci defa düzenlendiğini kaydetti. Yenen, “Yarışmaya katılan resimler, çocukların yeni olana açık zihinlerinin ürünü. Yeniye açıklı ve yaratıcılığın birleştiği çok güzel resimler gördük. Bu yarışma, güneş enerjisinin yalnız Türkiye için değil, bütün dünya için önemine dair çocuklardan yana pek bir sıkıntımız olmadığını gösteriyor. Sıra yetişkinlerde” diye konuştu.

Güneşe Derneği Başkanı Mehmet Özer ise, sosyal sorumluluk projelerini önemsediklerini ve bu tür çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Mustafa Recep Parlak`ın ikinci, Neslihan Cengiz`in üçüncü, Ahmet Furkan Tezgiden`in dördüncü, Rafi Aydıngöz`ün beşinci olduğu yarışmada ilk beşe girenlere ödül olarak; güneş paneli, solar şarj regülatörü, bakımsız kuru akümülatör ve tasarruflu lambadan oluşan güneş enerjisi aydınlatma seti verildi. Ayrıca, ilk üçe giren öğrencilerin okullarına da birer tane kesintisiz güç kaynağı hediye edildi.

Yarışma Birincisi

 Ayrıntılı bilgi için:
Rüçhan Akcan SELİM
normenerji@gmail.com
ruchanselim@gmail.com
536 358 38 75NORM ENERJİ SİSTEMLERİ LTD.
Perpa Ticaret Merkezi, B-Blok Kat: 5 No: 398-400
Okmeydanı 34384 Şişli-İSTANBUL
tel : (212) 444 0 941
faks : (212) 320 29 33
gsm : (532) 563 14 50
web : www.normenerji.com.tr
www.solar-bazaar.com
www.conergy.com.tr
e-mail: info@normenerji.com.tr

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular