TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Dizüstü bilgisayar almadan önce
TEKNOLOJİ 15 Ocak 2013 Salı 22:22 | 2106 Kez okundu

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net`in Donanım Editörü Yavuz Şahin, dizüstü bilgisayar almayı düşünenlere doğru tercihte bulunabilmeleri için bir rehber hazırladı.

`Hafta sonu bir teknoloji marketine adım attım` diyerek yazısına başlayan Şahin, cihazlardaki teknik özelliklerin öncelikle dikkat edilmesi gereken noktalar olduğuna dikkat çekiyor:

Dizüstü raflarının önünden geçerken birkaç müşteri ve satış danışmanları arasında geçen muhabbete kulak misafiri oldum. Burada duyduklarımı anlatmamın fazla bir önemi yok.

Önemli olan bir ürün alırken fazla araştırma yapmamız gerektiği. Rafların önünde bu mu iyi yoksa bu mu iyi diyerek alacağınız üründen ne köy olur ne de kasaba. Dizüstü bilgisayar seçimi yaparken merkezden başlamanız gerekiyor. Yani alacağınız dizüstü bilgisayarın işlemcisini iyi tanımalı ve onunla dost olmanız gerekmekte.

Raflara baktınız ve karşınızda Sony, Asus, Lenovo ve diğerler markalar sıralanmış duruyor. Burada tasarımı ikinci plana almalısınız. İlk başta teknik kriterler. İlk önemli konu işlemci. Intel mi yoksa AMD mi? Mağazaya gittiğinizde bu sorunuzun cevabı biraz daha netleşecek.
 

Çünkü AMD dizüstü bilgisayar bulmakta zorlanacaksınız. Dizüstü bilgisayar işlemcilerine baktığımızda Intel açık farkla liderliği sürdürüyor. Bu yüzden makale ile Intel`in Mobil işlemcilerinin isimleri ve yer aldığı ürünleri detaylandıracağım.
 


Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular