TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Dudak uçuklatan maaş
TEKNOLOJİ 22 Mayıs 2014 Perşembe 22:37 | 1355 Kez okundu
Dudak uçuklatan maaş

Böyle maaş teklifi görülmedi. NASA astronot arıyor. Şartları ise şöyle:
NASA, 2009 yılı için Astronot Sınıfı açmayı planlıyor. Maaşlar 60-130 bin dolar arası.

NASA, bir basın toplantısı düzenleyerek astronot olmak isteyenlere sunacakları iş imkanlarının detaylarını anlattı.

Buna göre NASA 2009 Astronot Aday Sınıfı için başvuruları kabul etmeye başladı. Seçilen kişiler Uluslararası Uzay Aracı`na uçacaklar ve ayrıca aya uçuş görevlerini gerçekleştirecek..

NASA yetkilileri, “Binlerce başvuru gelmesini bekliyoruz ve aralarından seçim yapacağız. Astronot olabilmek için mühendislik, bilim veya matematik bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Ayrıca jet uçaklarında uçuş deneyiminiz varsa seçilmek için faydalı olabilir. Öğretmenlik deneyimi artı puan olarak değerlendiriliyor” diyor.

Başvuruları kabul edilen adaylar 6 ay değerlendirme süresine tabi tutlacaklar. NASA başarılı adayların listesini 2009 yılı başında açıklayacak. Seçilen adaylar 2009 yazında eğitim programına başlayacaklar.

NASA 2004 yılında 11 ABD`li ve 3 farklı ülkeden aday seçmişti. Bu kez 10 ile 15 arasında aday seçeceklerini açıkladılar. Astronotların maaşı 59 bin 493 dolar ile 130 bin 257 dolar arasında değişiyor.

NASA başvurları 1 Temmuz 2008 tarihine kadar kabul ediyor. Ayrıntılı bilgiye http://www.nasa.gov/astronauts/recruit.html sitesinden ulaşılabiliyor. Başvurular ise http://www.usajobs.gov adresinden gerçekleştiriliyor.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular