Dosyalarda Araştır Fenokulunda Araştır
1586 Online (1234 Mobil)
TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Dünyanın İlk GDDR5 RAM`leri
TEKNOLOJİ 29 Ağustos 2014 Cuma 11:34 | 1330 Kez okundu
Dünya`nın en büyük üç Grafik DDR dağıtıcısından biri olan Qimonda firması ilk GDDR5 bellek örneklerini üreticilere göndermeye başladığını açıkladı. Yeni geliştirilen GDDR5 RAM`lerin GDDR3 RAM`lere oranla 3 kat hızlı olduğunu
Qimonda firması, yeni geliştirilen grafik hafızası teknolojisi GDDR5′i (graphic double data rate 5) tanıttı. Şu an için Dünya`nın en büyük üç Grafik DDR dağıtıcısından biri olan Qimonda 512MB`lık modüllerinin GDDR3′den 3 kat daha hızlı olduğunu söylüyor.

Halen yarı iletkenler konusunda otorite olan JEDEC tarafından onaylanması beklenen GDDR5 bellek modellerinin ilk olarak 2008 yılının başlarında yüksek performanslı ve üst kesime hitap eden ekran kartlarında, performans gerektiren iş istasyonları ve oyun konsollarında kullanılacağı bildirildi.

Yeni GDDR5 bellkeler modül başına 20 Gbyte/s lik hıza sahipler ki bu şuan kullanılan en hızlı GDDR3 belleklerin sağladığı bant genişliğinin iki katından daha fazla. Ayrıca enerji tasarrufu sağlayan ve grafik uygulamalarında bellek bant genişliğini artıran gelişmiş özellikleri de içeriyor yeni bellek modülleri.

GDDR5 belleklerin çeşitli uygulamalarla önce yüksek performanslı masaüstü ekran kartlarında sonra laptop ekran kartlarında yer almayı hedefliyor. İlerleyen zamanlarda ise oyun konsolları ve diğer grafik ürünleri için de kullanılabilir hale gelecek.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Asitler ve Bazlar sonu konu kapsamlı High Score