TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Erzurum Program Tanıtma Kursu
TEKNOLOJİ 24 Temmuz 2013 Çarşamba 18:16 | 4850 Kez okundu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ERZURUM PROGRAM TANITMA KURSU

Eveeeeet arkadaşlar sizler yaklaşık olarak bir haftadır gruptan elektronik posta alamıyordunuz..Belki de bazı arkadaşlar yine mi o talihsiz kapatma olayı ile karşı karşıyayız diye de düşünmüş olabilirler… Neyse ki böyle bir olay yok çok şükür… Çünkü Fatih hoca 28 NİSAN-02 MAYIS 2008 TARİHLERİ ARASINDA ERZURUM HİZMETİÇİ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ`NDE YAPILACAK OLAN 782 NUMARALI FEN VE TEKNOLOJİ DERSİNİN ÖĞRETİM PROGRAMINI TANITMA KURSU`na katılmak için Erzurum da bulunuyordu.Bu yüzden elektronik postalarınızı onaylayamadı sanırım.. Seminer bittiğine göre Artık, grubumuzda inşallah paylaşımlarımız tekrardan başlayacaktır tabi ki fatih hocamın onaylarından sonra…
Bende bu seminere katılan öğretmenlerden biriydim ve burada yaptıklarımız ve yaşadıklarımızı buraya yani Erzurum ‘a gelemeyen arkadaşlar ile paylaşmak istedim ..


NİHAL GÜRSOY KÖROĞLU

Yrd.Doç Dr. TUNCAY TUNÇ

Yrd.Doç Dr. ALİ ALAŞ


28 Nisan 02 Mayıs 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilen; yenilenen fen ve teknoloji dersi müfredat tanıtım kursuna ülkemizin bütün illerinden gelen fen ve teknoloji öğretmenlerinin katılımları ile gerçekleşti.Metropol illerimizden ikişer küçük illerimizden de birer öğretmen katılımcı; Aksaray üniversitesinden Yrd.Doç Dr. ALİ ALAŞ, Yrd.Doç Dr. TUNCAY TUNÇ,ders kitabı yazarlarından NİHAL GÜRSOY KÖROĞLU, Ölçme Değerlendirme Uzmanı BAHAR KÜÇÜKTEPE hoca Olarak (sunucu);ÖMER GÜNAYDIN da bakanlık adına kurs yöneticisi olarak kursa katıldı..

Aslında kursun amacı ;yenilenen fen ve teknoloji ders programının tanıtımıydı fakat bizler daha ilk dersten itibaren bunu biraz unuttuk, çünkü görev yaptığımız okullarda yaşadığımız sıkıntılar yada arkadaşlarımızın programı uygularken yaşadıkları sıkıntılar daha ağır bastı ve hemen bu sıkıntıları dile getirip çözüm bulmaya yada buldurmaya çalıştık…bu sıkıntılar neler diye merak eden arkadaşlar için birkaç örnek vermekte fayda var sanırım…… Ölçme değerlendirmede yaşanan sıkıntılar,evrak doldurma ,yapılandırıcı yaklaşımın tam anlaşılamaması ,yeni sınav sistemi gibi genel sorunların yanında ;yenilenen programı uygularken yaşanan bazı lokal sıkıntılar( sınıfların kalabalık olması,materyal eksikliği , kitap farklılıkları….vb.) neredeyse orada muhatap bulduğumuz bütün hocalara dile getirildi..Fakat bizim sıkıntılarımızı dile getirdiğimiz insanlar çözüm mercii değildi ama yinede , Oradaki bütün hocalarımız (akademisyenler) bizlerin problemlerini gittikleri yerlerdeki yada bağlı bulundukları kurumlardaki yüksek makamlara ileteceklerini söylediler…????
Program tanıtımında sizlerin genel bilgiye sahip olduğunu düşündüğüm için ayrıntıya girmeyeceğim zaten buradaki bize sunulan bütün sunuları sevgili FATİH AKYÜZ hocam sitemizde (FENOKULU.NET ) yayınlayacağını ayrıca grubada göndereceğini söyledi..sizlerde bu sunulara buradan ulaşabilirsiniz..
Kurs süresince işlediğimiz önemli konu başlıklar:
1-Ülkemizin uluslararası sınavlarda ki(pisa pirs,timss…vb) durumu (başarısızlığı).
2-Öğretim yöntem ve teknikleri özellikle ANALOJİ ,altı şapka tekniği ve diğerleri…
3-Yeni ölçme değerlendirme de yaşanan sıkıntılar yada yanlış uygulamalar..
4-Proje ve performans arsındaki farklar…

Buraya kadar anlattıklarım kurs içeriği ile ilgiliydi.Birazda ortamdan bahsetmek istiyorum..
Erzurum gibi soğuk bir şehirde ;çok sıcak bir etkileşim ve paylaşım ortamı oluştu bu kursta.Belki de buradaki en büyük kazanımımız bu ortam ve yeni tanıdığımız çok çeşitli illerden gelen meslektaşlarımız ve fikir alışverişlerimiz oldu bence..BU KURSA KATILAN DİĞER ARKADAŞLARIN DA KAZANIMLARINI GRUBUMUZ İLE PAYLAŞMALARINI bekliyor ve saygıyla RİCA EDİYORUM..
NOT:SEVGİLİ MESLEKTAŞIM FATİH AKYÜZ BEYEFENDİ İLE BU KURSTA YÜZ YÜZE KONUŞMAK VE YAN YANA UÇMAK NASİP OLDU BU KADAR GENİŞ BİR KİTLEYİ BİR ARAYA GETİREN; SİTE SİZLERİN ÜRÜNÜ BEN SADECE VESİLEYİM DİYECEK KADAR ALÇAKGÖNÜLLÜ VE BİR O KADAR DA MÜTEVAZİ ,HAYATINI FEN VE TEKNOLOJİ ÜZERİNE KURMUŞ BU DEĞERLİ MESLEKTAŞIM VE DOSTUMA YAPTIĞI ÇALIŞMALARDAN DOLAYI HEPİNİZİN HUZURUNDA TEŞEKKÜR ETMEK İSTERİM…


HEPİNİZE İYİ ÇALIŞMALAR.

MURAT GÜRSOY
FEN VE TEKNOLOJİ ÖĞRETMENİ
KIRŞEHİR

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Asitler ve Bazlar sonu konu kapsamlı High Score