TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
FIFA, Goal-line Teknolojisini Hayata Geçiriyor
TEKNOLOJİ 12 Mart 2014 Çarşamba 10:47 | 1152 Kez okundu
Futbolda yıllardır tartışılan bir meseledir topun çizgiyi geçip geçmediği. Bu kıonudaki en iyi çözüm yine teknolojiden geliyor. Artık futbol maçlarında, topun çizgiden geçip geçmediği tartışmaları Goal-line teknolojisiyle son
Futbol maçlarında topun çizgiden geçip geçmediği tartışmalarına son noktayı koyacak Goal-line teknolojisi, içinde mikroçip bulunan top ve kale sahasına yerleştirilecek 4 alıcıdan oluşacak.

Top kale çizgisini geçerse, hakemin saatine bir sinyal göndererek gol olduğunu bildirecek. Bu gelişmeyle birlikte futbol sahalarının en çok tartışılan figürleri hakemler, maç sonunda üzerlerine kâbus gibi çökebilecek bir kararın altından kolayca kalkabilecekler.

FIFA`nın yöneticisi Viacheslav Koloskov, Goal-line teknolojisinin ilk denemelerini 7-16 Aralık 2007 tarihleri arasında, Japonya`da gerçekleştirilecek olan Dünya Kulüpler Şampiyonasında yapılacağını ve sistemin başarılı olması durumunda uygulamayı 2010 dünya kupasında sürdüreceklerini bildirdi.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular