TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Fen dersleri hiç bu kadar zevkli olmadı!
TEKNOLOJİ 01 Ağustos 2013 Perşembe 12:36 | 4795 Kez okundu

Geçtiğimiz gün 13 yaşındaki bir grup öğrencinin yaptığı deneyler büyük ilgi çekti.

Öğrenciler, yerden bin 200 metre yükseklikte helyum balonlarıyla zıplayıp, bin 400 metrede vinç yardımıyla asılı kaldılar. Helyum balonu deneyi yapacak öğrenciler, deneyden önce sınıflarında gerekli hesaplamaları yaptılar.

Hesaplamaları doğru olan öğrenciler deneyin yapılacağı alana götürüldü. Yapılan ikinci deneyde öğrenciler sınıfta yapıştırıcı yapmayı öğrendiler.

Öğrenciler, yaptıkları yapıştırıcının ne kadar güçlü olduğunu görmek için bin 800 metre yükseklikten sallandılar. Öğrencilerin hepsi hesaplamalarında yanıldıkları için aşağıya düştüler. Öğrenciler için her türlü güvenlik önlemi alındığı için herhangi bir yaralanma olmadı.

haber7

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Asitler ve Bazlar sonu konu kapsamlı High Score