TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Gelecek Senelerdeki Sınav Sistemi Hakkında Gelişme
TEKNOLOJİ 23 Eylül 2013 Pazartesi 02:54 | 4855 Kez okundu
BAKAN AVCI, SBS İLE SORUYU YANITLADI
 
Avcı, konuşmasının ardından forumun oturumunda katılımcıların, Seviye Belirleme Sınavı`na (SBS) ilişkin sorusu üzerine, böyle kapsamlı bir değişikliği bir yıla sığdırmanın mümkün olmadığını söyledi. Çocukların 4 yılda ders içi ve ders dışı birçok faaliyet yaptığı bilgisini veren Avcı, bu performanslarını, başarılarını ders dışı etkinliklere dahil etmeye yönelik bir sistem planladıklarını kaydetti.
 
Şu anda geriye dönük performans değerlendirmesi yapılmasının mümkün olmadığını vurgulayan Bakan Avcı, "Çocukları test cenderesinden, çoktan seçmeli sistemden kurtaracak yeni bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Açık uçlu sorularla yürüyen bir seçme daha sağlıklı olur diye düşünüyoruz. Ancak çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Bu açıklamadan ne anladık: Anlaşılan 2014 de SBS var. Fakat soru tarzı daha fazla açık uçlu sorular ile değişebilir. 2015 yılından sonraki liselere yerleştirme puanı için süreç ve ders dışı etkinlik değerlendirmelerininde daha fazla pay alacağı bir düzenleme oluşturulmak isteniyor. Önümüze,  sınav veya liselere yerleştirme kılavuzu gelmeden ne olacağı da belli olmaz.
Eğitimde hali hazırda bir devlet politakası olmadığı için, bakanlarımızın kanaati belirleyici olmaktadır. Bakan veya fikri değişirse çadır yeniden düzülür.
Şu an 6.7. sınıflar ne yapmalı: Yıl sonu başarı puanı her halükarda etkili olacağından ders saati fazla olan derslerden başlıyarak notları yükseltmeliyiz.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
6. Sınıf Başarı Var Soru Bankası