TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Halo 3 fanatikleri çıldırdı
TEKNOLOJİ 28 Mart 2014 Cuma 23:27 | 1304 Kez okundu
Halo 3 fanatikleri çıldırdı

Video oyunu Halo 3 satışa sunuldu. Meraklıları çıkmadan siparişi verdi.
Video oyun pazarında rekabet kızışıyor. Sony, Nintendo ve Microsoft`un başı çektiği markalararası savaşta son hamle, Microsoft`tan geldi. Firmanın Xbox oyun konsolu için hazırladığı Halo adlı üçlemenin sonuncusu, Amerika ve Avrupa`da piyasaya sürüldü. Daha önceki örneklerde olduğu gibi bu defa da oyun meraklıları ürünü satın almak için mağazalar önünde saatlerce

Yüzlerce video oyun meraklısının ABD`de piyasaya sürüldüğü anda edinebilmek için kuyruklar oluşturduğu ve Microsoft`un piyasaya sürdüğü son oyun. İnsanlığın sonunun geldiği bir dönemde başlayan oyunda amaç, kötü sonu engellemek. Meraklıları, Halo 3 için günler öncesinden tam 1 milyon 250 bin sipariş verdi.

Oyunun piyasaya sürülmesi de oldukça görkemli oldu. Halo 3`ün kahramanları, yeni eğlencelerini merakla bekleyen yüzlerce kişinin yanına özel motosikletleriyle geldi. Microsoft, yeni ürününü, özellikle Sony ile yaşanan rekabetten dolayı çok önemsiyor.

Promosyonu için 10 milyon dolar harcaması ve şirketin Patronu Bill Gates`in Halo 3`ün satışa sunulduğu mağazalardan birinde hazır bulunması da bunun göstergesi:

”Halo 3, eğlence dünyasının geleceğine ilişkin vizyonumuzu ortaya koyuyor. Oyunda dünyanın en yaratıcı tasarımcılarının hazırladığı yeni nesil bir hikaye anlatımı kullanılıyor.”

Halo 1 ve Halo 2 ile 15 milyon satış rakamına ulaşan şirket, Halo 3`ten ilk haftada elde edeceği gelirle, Örümcek Adam 3 ve Harry Potter filmlerini geride bırakmayı hedefliyor.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular