TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Hamburger makinası yaptılar!
TEKNOLOJİ 29 Mayıs 2013 Çarşamba 20:18 | 2999 Kez okundu

Kart borçlarınızı düşük faizle ödemek ister misiniz?ABD`de her yıl üniversitelerin mühendislik bölümleri arasında düzenlenen geleneksel, "Rube Goldberg Makina Yarışması"nı, bu yıl Indiana eyaletinin Purdue Üniversitesi`nden öğrencilerin geliştirdiği "hamburger makinası" kazandı.

156 aşamada hamburger yapan makinayı geliştiren mühendislik fakültesinden 17 öğrenci, 1.000 dolarlık ödülü kazanırken, ekibin lideri havacılık mühendisi Drew Wischer, bu makina üzerinde Eylül`den bu yana çalıştıklarını ama tüm yorgunluklarına değdiğini söyledi.

Purdue Üniversitesi öğrencilerinin geliştirdiği makina, bu yılın en düşük hedefi olan yuvarlak ekmeğin arasına bir köfte, iki sebze ve iki çeşit çeşni yerleştirebilecek bir makina tasarlama amacını fazlasıyla yerine getirdi.

Yarışmada en düşük hedef 20 aşamada hamburger yapan makinayı geliştirmek iken birinciliği kazanan makina, 156 aşamada leziz bir hamburger yapabiliyor.

AA

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular