TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Havadan içme suyu üreten cihaz Türkiye`de
TEKNOLOJİ 20 Temmuz 2014 Pazar 00:26 | 2002 Kez okundu
Havadan içme suyu üreten cihaz Türkiye`de

ABD`de üretilen, havadaki nemi işleyerek içme suyuna çeviren cihazın Türkiye`de de satışına başlandı. Cihaz bir buzdolabı kadar elektrik harcayarak günde 32 litreye ka
ABD`de kökenli HENDRX Şirketinin Türkiye Distribütörü Sanova Teknoloji firmasının Dış İlişkiler Müdürü Mustafa İrdiren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cihazın ABD`de üretildiğini belirterek, Türkiye`deki satışına ise bir ay önce başladıklarını bildirdi.

Cihazın, yüzde 35 nemin üzerinde performansla çalıştığını anlatan İrdiren, ``Türkiye`nin nem dağılımına bakıldığında özellikle kıyı şeritleri, Marmara, Kıyı Ege, Akdeniz, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinin özellikleri nedeniyle cihaz çok yüksek performansla çalışıyor. Doğa ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ise zaman zaman performans düşüklüğü yaşanabiliyor`` dedi.

Cihazın bir buzdolabı kadar elektrik enerjisi harcadığını söyleyen İrdiren, filtre ve bakımının da 6 ay ile 2 yıl arasında değişen maliyetleri bulunduğunu ifade etti.

Cihazın şehir şebeke suyuna bağlanabilme özelliğini de anlatan İrdiren, günlük 180 litre suyu arıtabildiğini, diğer yandan da havayı temizleme, sıcak ve soğuk su fonksiyonlarının bulunduğunu dile getirdi.

Cihazın fiyatının 2 bin 600 YTL olduğunu belirten İrdiren, Türkiye`de 50`ye yakın bayilikte satış yapıldığını aktardı.

ZAMAN
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular