Dosyalarda Araştır Fenokulunda Araştır
1489 Online (1151 Mobil)
TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
İnsanlarla konuşan site
TEKNOLOJİ 08 Mayıs 2014 Perşembe 11:18 | 1335 Kez okundu
İnsanlarla konuşan site

İnsan insana başlayan sohbetler artık bilgisayarla insan arasında…
BoTefal adıyla uygulamaya giren yazılım sayesinde akıllı bilgisayarlar insanların sorularını anlayıp yanıtlayabiliyor.

Bilgisayar, internet ve yazılım teknolojisi sınır tanımıyor. Teknolojinin son ulaştığı noktada artık sektörün yenilikçi unsurları “yapay zeka” teknolojisini kullanıyorlar. Tefal, Türkiye`de bir ilke imza atarak yapay zeka teknolojisini “BoTefal” uygulamasıyla tüketicinin hizmetine sundu.

Türkiye`nin lider interaktif pazarlama ajansı Project House tarafından geliştirilen proje sayesinde İnterneti kullanarak sisteme giren kullanıcılar, web sayfası üzerinde yazılı olarak sohbete başlıyorlar.

Ramazan sohbetleri

Karşımıza çıkan kişi, söze nasıl başladığımıza bağlı olarak yanıt veriyor. “Merhaba” diyene “Merhaba”, “Nasılsınız” diye sorana “İyiyim”; “Selamünaleyküm” diye söze başlayana “Aleykümselam” diyerek kullanıcıları şaşırtıyor.

BoTefal, Ramazan nedeniyle kullanılıyor ve öncelikle Ramazana ilişkin sorulara yanıt veriyor. Yemek tarifleri, imsak vakitleri gibi soruları yanıtlayan BoTefal, bunların dışında da bazı sorulara yanıt veriyor…

BoTefal, sorulan cümle içindeki kelimeleri analiz ederek, ne sorulduğunu anlamaya çalışıyor ve ona uygun yanıtı veriyor. Sistemin yalan söyleme şansı olmadığı gibi, kullanıcıyla istenmeyen diyaloglara girme riski de sıfır.

BoTefal ile tanışarak uygulamayı denemek isteyenlerin, www.tefalramazansohbeti.com adresine giderek sohbete başlayabileceklerini belirten Groupe SEB İş Geliştirme Müdürü Aytuğ Elerman, Tefal markası olarak Türkiye`ye her zaman yenilikleri ve en iyi, en ileri teknolojileri getirmeye kararlı olduklarını; her zaman öncü olmaya devam edeceklerini söyledi.

Sistemin, yararlı olduğu kadar da eğlenceli olduğunun altını çizen Elerman, internet üzerindeki gerçek kişilerle yapılan sanal sohbetlerin yerine geçebilecek olan BOT uygulamasına öncülük ederek geleceğe bir pencere açtıklarını dile getirdi.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Asitler ve Bazlar sonu konu kapsamlı High Score