TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
İnternetten ‘hazır kart` ile müzik indirme
TEKNOLOJİ 26 Eylül 2014 Cuma 01:11 | 1252 Kez okundu
İnternetten ‘hazır kart` ile müzik indirme

Japon elektronik devi Sony`nin Almanya bölümü, internetten müzik indirmek için bu yıl içinde hazır kart uygulaması başlatacak.
Sony Almanya`nın patronu Edgar Berger, Die Welt gazetesine yaptığı açıklamada, bu konuda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, üzerindeki şifre ile internetten müzik indirmeye olanak sağlayacak hazır kart uygulamasını birkaç ay içinde baştalacaklarını kaydetti.

Bu hizmetle satışları hız kesen CD ve DVD`lerin satışına yeni bir alternatif getirmeyi planlayan Sony`nin Almanya yöneticisi Berger, Almanya`daki sorunun, insanların internetten müzik satın almak ve bunu kredi kartlarıyla ödemek konusunda çekimser davranmaları olduğunu ifade etti. Berger, ülkede müzik satın alanların yüzde 7`sinin internetten indirdiklerini, ABD`de bu oranın yüzde 20 ila yüzde 30 seviyesinde bulunduğunu söyledi.

Almanya Bilişim Federasyonu ve telekom (Bitkom) verilerine göre, internette dosya indirmenin artış gösterdiği Almanya`da bu yıl 34 milyon şarkı ve albüm internetten indirildi ve 2006`ya göre artış yüzde 30 oldu.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular