TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
İstenmeyen mail gönderene hapis
TEKNOLOJİ 20 Ekim 2013 Pazar 16:29 | 1266 Kez okundu
ABD`de, internet üzerinden, reklam amaçlı milyonlarca istenmeyen elektronik posta (spam) gönderen bir kişi, 2 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
New York`ta görülen davada, önceki duruşmalarda suçunu kabul eden 28 yaşındaki New Jersey`li Todd Moeller`in, 27 ay hapis cezasına çarptırılmasının yanı sıra 180 bin dolar da tazminat ödemesine karar verildi.

Moeller, American Online internet portalının 1,2 milyon kullanıcısına, ticari ürün reklamlarını içeren milyonlarca ``spam`` gönderdiğini kabul etmişti. Moeller ve suç ortağı olmakla suçlanan Adam Vitale, çok büyük miktarda ``spam``i, gönderici adresi belli olmadan yollayabildiklerini ve bu şekilde onbinlerce dolar kazandıklarını itiraf etmişlerdi. Adam Vitale`nin cezasının 13 kasımda açıklanacağı belirtiliyor.

ABD`de 2005`te de milyonlarca ``spam`` gönderdiği belirlenen Jeremy Jaynes de 9 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

haber7
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Asitler ve Bazlar sonu konu kapsamlı High Score