TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Kazak kültürünü tanıtma gecesi
TEKNOLOJİ 10 Haziran 2014 Salı 20:07 | 1194 Kez okundu
Kazak kültürünü tanıtma gecesi

Kazakistan Kültür Merkezi`nde düzenlenen gecede konuklara Kazak yemekleri ve kültürü tanıtıldı. Konuklara gecede Kazak halkının ulusal yemeği Beşparmak ziyafeti çekildi.
Türkiye`nin önemli iş adamlarının da katıldığı gecede Kazakistan Kültür Derneği Onursal Başkanı İlhan AKAY Kazakistan`ın sosyo ekonomik durumunu anlatırken iş adamlarını Kazakistan`a yatırım yapmaya davet etti.

Gecede ayrıca geçtiğimiz günlerde yurdumuzu ziyaret eden Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan NAZARBAYEV`in Türkiye ile olan ikili ilişkilere çok önem verdiği bu sayede iki ülke arasında kültürel ve ekonomik alanda çok ilerlemeler kaydedildiği, Türk işadamlarımıza çok büyük imkanlar sağlandığı dile getirildi.

Ayrıca yazar Dr. Mustafa ÇALIK yaptığı konuşmada eski ve çağdaş Türk edebiyatının dünyadaki yeriyle ilgili bilgiler verdi.

Kazakistan Kültür Derneği Onursal Başkanı İlhan AKAY tarafından OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Orhan AYDIN ve gazeteci yazar Dr. Mustafa ÇALIK`a Türk ve Kazak kardeşliğinin artırılması, kültürünün yaşatılması adına yaptıkları katkılardan dolayı birer plaket verildi.

Yine AKAY önümüzdeki günlerde Kazakistan Kültür Merkezi`nde Kazak filimlerinin gösterileceğini hatırlatarak vatandaşları davet etti.

haber7
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular