TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Kırsaldan ADSL`e talep patlaması
TEKNOLOJİ 26 Eylül 2014 Cuma 22:36 | 1421 Kez okundu

Eskişehir İl Telekom Müdürü Yücel Yaşar, tüm kırsala Asimetrik Sayısal Abone Hattı (ADSL) erişimini sağlamayı zorunlu kılan yoğun bir taleple karşı karşıya olduklarını söyledi.

 

Yaşar, düzenlediği basın toplantısında 2007 yılını değerlendirdi. Eskişehir`de geçen senenin tam bir `data ve veri yılı` olduğunu ifade eden Yücel Yaşar, "ADSL müşteri sayımız 2006 yılı sonuna göre toplamda yüzde 60 artırılarak 64 bin 500`e yükseldi.

Şirketimizin ülke genelinde hizmet veren tüm kırsal santrallerin sayısallaştırılması için yürütmüş olduğu `Kırsal Dönüşüm` projesi çerçevesinde il müdürlüğümüz sorumluluk sahasında yer alan 133 santralden 2007 sonu itibariyle toplam 102`si servise alınarak hizmete verildi.

Bu sayede kırsal alan santrallerimizden hizmet almakta olan müşterilerimiz, metropol santrallerimizde sunulan ilave hizmetlerden (clıp-clır, kilitleme, sesli mesKıraj ve benzeri) faydalanabilmesine olanak sağlandı" dedi.

Diğer 31 santralin de 15-20 gün içinde hizmete gireceğini açıklayan Yaşar, böylece Eskişehir`deki tüm kırsal alanlarda, dağ başında bile internete bağlanılabileceğini kaydederek, "Tüm kırsala ADSL erişimini sağlamamızı zorunlu kılan bir talep var" diye konuştu.

Yücel Yaşar, yıl içinde personel sayısının azalmasına rağmen verimli bir sene geçirdiklerini dile getirerek, şunları söyledi:

"Telefon tesis süresi 2.5 günden 0.9 güne, sabit telefon arızalı kalma süresi ortalama metropolde 11.27 saatten 7.36 saate, kırsalda 11.11 saatten 6.02 saate, ADSL tesis süresi 1.37 günden 0.78 güne, ADSL ortalama arızalı kalma süresi 8.13 saatten 4.9 saate düşürüldü. 2006 yılında 243 bin 386 olan telefon müşteri sayımız ise, 2007 yılında 238 bin 716 olarak gerçekleşti. Bunda 45 günlük grevin olumsuz etkisi var."

haber7

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular