TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Macar asıllı Eva, Umre`ye gidecek
TEKNOLOJİ 23 Haziran 2014 Pazartesi 05:48 | 1288 Kez okundu
Macar asıllı Eva, Umre`ye gidecek

Türk vatandaşı olup 5 yıl önce İslam dinini seçen Macar asıllı manken Eva Maya en kısa zamanda Umre`ye gidip, kutsal topraklarda dua etmek istediğini söyledi.
Müslüman olduktan sonra Emel adını alan güzel manken şöyle konuştu: &`;Herkes için Allah bir. Hristiyan için de Yahudi için de. Sadece Allah`a giden yollar farklı. İslam dinini seçmeden önce çok araştırdım. En doğru yolun Müslümanlık olduğuna kanaat getirdim.

Madem İstanbul gibi İslam diniyle yoğrulmuş bir kentte yaşıyorum Müslümanlığı seçmemden daha doğal ne olabilirdi? Şehrin her köşesindeki minarelerden yükselen ezan sesleri beni her gün, 5 vakit İslam dinine çağırıyordu. Ben de bu çağrıya uydum."

İŞLERİM YÜZÜNDEN KAPANAMAM

Eva Maya, kendisine sürekli İslam dininin gereklerini yerine getirip getirmediğinin sorulduğunu söyledi. Eva Maya, &`;İbadet Allah ile kul arasındadır. Kimse bir başkasının gönlünden geçeni bilemez. Elimden geldiği kadar Allah`ın rızasını kazanmaya çalışıyorum. İşlerim nedeniyle kapanmam imkansız, ancak kutsal topraklarda dua edeceğim" dedi.

haber7
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular