TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Maxtor 3200`de Virüs Tesbit Edildi
TEKNOLOJİ 16 Ocak 2013 Çarşamba 18:44 | 1321 Kez okundu
Kaspersky`nin yaptığı açıklamada, Maxtor Basics Personal Storage 3200 model kişisel depolama aygıtının virüslü olarak satışa sunulduğu ortaya çıktı.
Ağustos 2007 tarihinden bu yana piyasada olan Maxtor Basics Personal Storage 3200 model kişisel depolama aygıtının virüslü olarak satışa sunulduğu ortaya çıktı.

Anti-virüs şirketi Kaspersky, ilgili model üzerinde yaptığı incelemelerden sonra Seagate`e konuyla ilgili uyarıda bulunarak, virüs saptandığını bildirdi.

Seagate şirketi Çin`de üretim yapan bir Maxtor imalatçısı tarafından üretilen ünitelerin küçük bir bölümünde bu tür bir problemin olduğu bildirildi. İlgili sabit disklerin dağıtımını durdurma kararı alan şirket, resmi web sayfasında konuyla ilgili açıklama yaparak, problemli ürünleri satın alan müşterilerinden özür diledi ve destek hatlarını arayabileceklerini bildirdi.

Virüs, kullanıcıların istekleri dışında internet üzerinde yayın yapan illegal içerikli web sayfalarına bağlanıyor ve sistemde yer alan anti-virüs yazılımını pasifize edebiliyor.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular