TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Milyar dolarlar Google`a akıyor
TEKNOLOJİ 30 Ekim 2014 Perşembe 18:57 | 1257 Kez okundu
Milyar dolarlar Google`a akıyor

Google`ın kar rakamları açıklandı. Sonuçlar tahmin edilenin de ötesinde...
Dünyanın en büyük arama motoru olan Google`ın merakla beklenen üçüncü çeyrek finansal sonuçları açıklandı. Google`ın yüksek kar açıklayacağı beklentisiyle bir süredir borsadan Google hissesi toplayan yatırımcılar haklı çıktı. Hatta sonuçlar beklentilerin de üzerinde geldi.


Google, yılın üçüncü çeyreğindeki gelirlerini geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 57 artırırken, 4.23 milyar dolara çıkardı. Şirketin net karı ise yüzde 46 artışla 1 milyar doların üzerine çıktı.

Bu olumlu sonuçlar bir süredir ralli hareketi yapan Google hiselerinde yeni bir harekete neden oldu. Hisseler dün yüzde 1 değer artışı ile 642 dolara tırmanırken, yeni bir rekor kırmış oldu. Üç yıl önce 85 dolardan halka arz edilen Google hisselerindeki kazanç böylece 8 kata yaklaştı.

Google hisselerinin yükseleceğini öngören analistler, geçtiğimiz haftalarda bu yönde raporlar yayınlamıştı. Hisse fiyatı 580 dolarlarda iken 600 doları görmesine neredeyse kesin gözüyle bakan analistler bu tahminlerinde yanılmamış oldu. 8 Ekim`de tarihinde ilk kez 600 doları gören Google hisseleri için artık 700 dolarlı rakamlar konuşulmaya başlandı.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular