TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
NATO: Türkiye`nin yanındayız
TEKNOLOJİ 11 Mart 2013 Pazartesi 12:12 | 1261 Kez okundu
NATO: Türkiye`nin yanındayız

NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, İttifak`ın, terörizme karşı mücadelesini sürdüren Türkiye ile `tam bir dayanışma` içinde olduğunu söyledi.
NATO üyesi 26 ülkenin savunma bakanlarının sonbahar dönemi gayrı resmi olağan toplantıları çerçevesinde basını bilgilendiren Jaap de Hoop Scheffer, bu toplantılarda Türkiye`yi temsil eden Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül`ün müttefikleri bilgilendirdiğini ifade etti.

Jaap de Hoop Scheffer, daha sonra İttifak ve müttefikler adına bir konuşma yaparak, `NATO`nun, sivil ve askerlere yönelik korkunç terörist saldırılar karşısında Türkiye ile tam bir dayanışma içinde olduğunu` ifade ettiğini bildirdi.

Bir gazetecinin, `Geçen haftaki açıklamanızda, Türkiye`den soğukkanlı kalmasını istemiştiniz. Bugünkü açıklamanız bir tavır değişikliği mi gösteriyor?` şeklindeki sorusunu yanıtlayan NATO Genel Sekreteri, söylemlerinin tutarlı olduğunu belirterek, Türk kamuoyunun tepki ve gerginliğini tamamen anladığını, sivil ve askerlerin teröristler tarafından sürekli saldırıya uğraması ve öldürülmesi halinde neler hissedilebileceğinin bilindiğini söyledi.

NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, `Türk Hükümeti, bu konuda kaydadeğer soğukkanlılık gösteriyor` dedi.

haber7
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular