TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Nokia 500 Auto Navigation Araç Çözümü
TEKNOLOJİ 20 Mart 2014 Perşembe 16:39 | 1437 Kez okundu
Nokia 500 Auto Navigation Araç Çözümü

Nokia`nın ilk "handsfree" kişisel navigasyon ve iletişim cihazı olan Nokia 500 Auto Navigation, varılacak noktalara güvenle ve kolayca ulaşılmasını sağlarken, ayrıca elleri
Nokia, yeni araç çözümü Nokia 500 Auto Navigation ile sürücüleri yolda da dünyaya bağlıyor.

Finlandiyalı mobil iletişim devi Nokia, otomobil kullananların her an dünyayla bağlantıda kalmasını sağlayan yeni bir cihaz üretti. Cihaz, entegre GPS ve gelişmiş araç içi navigasyon özelliklerine ek olarak `handsfree`, entegre müzikçalar ve FM radyo gibi özellikler de sunuyor. Ayrıca bu cihaz, Bluetooth üzerinden uyumlu bir cep telefonuyla birlikte telefon görüşmeleri yapılmasını da sağlıyor.

4,3 inç boyutundaki geniş ve renkli ekranda telefon rehberi rahatça görülebiliyor; kolayca arama yapılıyor ya da gelen aramalar yanıtlanıyor. Dijital Sinyal İşlemci (Digital Signal Processing - DSP) içeren handsfree hoparlör sistemi de kusuruz ses kalitesi sunuyor.

NokiaMaps navigasyon yazılımı bulunan Nokia 500 Auto Navigation, sözlü ve görsel bilgileri sokak sokak veriyor. Önceden yüklenmiş bölgesel haritalarla ve ayrıntılı seyahat bilgileriyle sunulan bu cihazda oteller, benzin istasyonları, turistik alanlar gibi ilgi noktaları da yer alıyor.

Nokia 500 Auto Navigation`ın iletişim ve navigasyon özellikleri, ilgi noktalarının iletişim bilgilerini de anında sürücüye ulaştırıyor. Böylece gidilmek istenen mekanlar önceden aranabiliyor ya da telefon rehberinde mevcut olan adreslere nasıl ulaşılacağı öğrenilebiliyor.

Nokia 500 Auto Navigation, daha uzun yolculukların keyfli geçmesi için çeşitli eğlence seçenekleri de sunuyor. Entegre müzikçalar, fotoğraf ve video izleme gibi özellikler, yolculuğu tam bir keyfe dönüştürüyor. Nokia 500 Auto Navigation, dahili FM vericisi sayesinde araç radyosu üzerinden de müzik yayını yapabiliyor.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Asitler ve Bazlar sonu konu kapsamlı High Score