TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Numaralara taşınma kararı çıktı
TEKNOLOJİ 18 Temmuz 2014 Cuma 00:10 | 1328 Kez okundu
Danıştay 13`üncü Dairesi`nin, Turkcell`in açtığı davada, numara taşınabilirliği yönetmeliğinin yürütmesinin durdurulması istemini reddetmesi TK`yı sevindirdi.
Danıştay 13`üncü Dairesi`nin, Turkcell`in açtığı davada, numara taşınabilirliği yönetmeliğinin yürütmesinin durdurulması istemini reddetmesi Telekomünikasyon Kurumu`nu (TK) sevindirdi.

TK Başkanı Tayfun Acarer, 2008`in Eylül ayında cepte, 2009`da ise sabit telefonlarda numara taşınabileceğini açıkladı. Acarer, numara taşınabilirliğini sağlayacak altyapıyı kurmak üzere GSM operatörlerinin çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Uygulamayla abonelerin, numara blokunu hiç değiştirmeden başka bir operatöre geçirebileceğini vurgulayan Acarer, "Uygulama, operatörler arası geçişi hızlandıracak.

Aboneler, operatörünü seçerken hizmet kalitesine ve çeşitliliğine, tarifelere bakacak." dedi. TK`nın kuracağı altyapının masraflarını Avea ve Vodafone karşılayacak. Sistemin 2008 yılı Mart ayına kadar kurulması hedefleniyor
Zaman
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
5. Sınıf Başarı Var Soru Bankası