TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Öğretmenlerin ders dışı poje çalışmalarına ek ders ücreti geldi.
TEKNOLOJİ 07 Ekim 2014 Salı 11:54 | 12267 Kez okundu

Bakanlar Kurulu`nun, MEB Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Kararı, Resmi Gazete`de yayımlandı.

Maliye Bakanlığı ve Sayıştay`ın görüşleri alınarak hazırlanan kararda, 1 Aralık 2006 tarihli kararın ”Ders niteliğinde yönetim görevi” başlıklı 10. maddesi ile ”Ders dışı eğitim çalışmaları” başlıklı 17. maddelerine ekleme yapıldı.

Buna göre,  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) koordinesinde ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak yürütülen bilim olimpiyatları ve proje çalışmaları kapsamında fiilen çalışma yaptıran öğretmenler de, ”ders dışı eğitim çalışmaları” kapsamında ek ders ücreti alabilecek.

Bu çerçevede Bu benim eserim proje yarışmasına ve diğer yarışmalara öğrenci hazırlayan öğretmenlerin yaptığı çalışmalar eğzersiz kapsamına girmiş oldu.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular