TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Robot öğretmen göreve başlıyor
TEKNOLOJİ 31 Mayıs 2013 Cuma 03:28 | 4315 Kez okundu

Robotlarla arası iyi olan milletlerden olan Koreliler, yakında eğitim sistemlerini de bu cihazlara teslim edecekler. Robot hizmetçiler, robot klonlar ve hatta robot hamamböceklerinden sonra şimdi de robot öğretmenler ortaya çıkıyor.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net`in haberine göre, R-Learning adı verilen proje dahilinde 2012 yılında 500 anaokulunda ve 2013 yılında toplam 8000 eğitim merkezinde robot öğretmenler kullanılacak.

 

Koreli çocuklara yakında sınıfta robotlar eşlik edecek

Sınıfı kontrol için henüz erken

Robot öğretmenlerin tüm sınıfı kontrol etmesi henüz mümkün değil. Bu yüzden bu robotlar, sınıftaki öğretmen için bir yardımcı olarak görev yapacaklar.

Hikaye anlatma, velilerle iletişim kurma ve öğrencilerin gelişimini takip etme gibi işleri robot yardımcılar yapacaklar.

Robotların her türlü işi yapabildiği bir gelecek, bilim kurgu eserlerinde sıkça rastladığımız bir olaydır. Güney Koreliler bu hayali gerçeğe çevirmek için ilk adımı şimdiden atıyorlar.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
7. Sınıf Başarı Var Soru Bankası