TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Robotların yapamadığı kalmadı
TEKNOLOJİ 28 Ocak 2013 Pazartesi 21:45 | 2156 Kez okundu


Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net`in haberine göre robot teknolojisinde sorunlar bir bir ortadan kalkıyor. Bugüne kadar Robot teknolojisi denince aklımıza şimdiye kadar ASIMO ve benzeri makineler geliyordu.


Yavaş yavaş yürümekten, merdiven çıkmaktan, servis yapmaktan başka bir şey yapamayan bu robotlar teknolojinin geldiği son nokta olarak gösteriliyordu. Bu basit gibi görülen işlemleri yapabilmek için bile çok yüksek teknolojiye ihtiyaç var.

Ancak Japonya`da bulunan Ishikawa Komuro Laboratuarlarında geliştirilen robot el, bugüne kadar gördüğümüz tüm robotların basit bir oyuncakmış gibi görünmesine neden oluyor. İnsan elinin yaptığı kalem çevirme, topla hedef bulma, atılan nesneyi tutma, düğüm atma ve top sektirme gibi eylemleri inanılmaz hızlarda yapabilen bu robot eli görünce gözlerinize inanmakta zorluk çekeceksiniz.

Bu hızlı robot elin marifetlerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

Yazan: Emre Demiray
SDN - http://shiftdelete.net

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular