TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Rüzgar Türbini Isıtıyor mu?
TEKNOLOJİ 30 Haziran 2014 Pazartesi 02:28 | 2896 Kez okunduruzgar-tribunuGüneş ile birlikte en çevreci enerji kaynağı olarak bildiğimiz rüzgar enerjisi hakkında yapılan bir araştırma kafaları karıştırmış durumda. Binlerce rüzgar türbininin bulunduğu ABD` deki bir rüzgar tarlasında inceleme yapan bilim insanları, bölgedeki ortadaki hava sıcaklığının son sekiz yılda 0,7 derece arttığını tespit etti. Özellikle güneş batımından sonra soğuması gereken havanın yeterli derecede soğumadığını tespit eden uzmanlar, bunun nedenini dönen pervanelerin yarattığı akımın sıcak havayı zeminde hapsediyor oluşuna bağlıyorlar.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular