TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Suç mahalli: İnternet
TEKNOLOJİ 20 Ağustos 2014 Çarşamba 20:03 | 1426 Kez okundu
Suç mahalli: İnternet

İnternet üzerinden işlenen suçlar, ağır suçlar haline dönüştü...
İngiltere`de internet üzerinden işlenen suçların, ağır suçlar haline dönüştüğü bildirildi.

BBC`nin haberine göre, güvenlik firması Symantec tarafından yaptırılan araştırmanın sonuçları, internette bir yeraltı dünyasının oluştuğunu gösteriyor. İnternette suçların büyük bölümü, çalıntı banka ve kredi kartı bilgilerinin internetteki sitelerde satılmasıyla işleniyor.

Herhangi bir web sitesine saldırmak için geliştirilen yazılımlara talebin yüksek olduğu belirtilen araştırmada, suç çetelerinin güvenli internet sitelerini kullanarak, kullanıcıların bilgisayarlarına saldırı düzenleyebildiğine dikkat çekildi.

BBC teknoloji yazarı Rory Cellan-Jones da kısa süre öncesine kadar bilgisayar korsanlarının web sitelerine saldırırken maddi kazancı düşünmediğini, ancak artık para karşılığı sitelerin hacklendiğini ve milyarlarca sterlinlik bir "suç endüstrisinin" oluştuğunu belirtti
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Muharrem Baytekin © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
5. Sınıf Başarı Var Soru Bankası