TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
`Tezkereyi kullanmaktan çekinmeyeceğiz`
TEKNOLOJİ 01 Mayıs 2014 Perşembe 09:10 | 1279 Kez okundu
`Tezkereyi kullanmaktan çekinmeyeceğiz`

Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Bacan, gerektiğinde tezkereyi kullanmaktan çekinmeyeceklerini söyledi. Babacan, "Hiçbir hükümet olup bitenler karşısında hareketsiz
Ortadoğu ziyaretleriyle ilgili olarak basın toplantısı düzenleyen Babacan, Hakkari`de gerçekleştirilen hain saldırının ardından yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar sabırla hareket ettiklerini ifade eden Babacan, "Hem ABD ile hem de Irak Merkezi Hükümeti ile bir çok gez görüşmeler yaptık. Son bir ayda 40`a yakın şehit verdik. Denenen yöntemlerin hiçbirisinden sonuç alamadık. Problemler azalmadı çoğaldı." dedi.

Hiçbir hükümetin olup bitenler karşısında hareketsiz kalamayacağını kaydeden Babacan şöyle konuştu:

"Vatandaşlarımızın koruma ve güvenliğinin temin edilmesi bizim temel sorumluluğumuzdur. Bu tezkere tamamen teröristleri ve PKK terör örgütünü hedef alan bir tezkeredir. Irak`ın toprak bütünlüğü ve yer altı kaynaklarına yönelik değildir. Hükümetimiz bu yetkiyi almıştır. Gerektiğinde bu yetkiyi kullanmaktan çekinmeyeceğiz."


Bugüne kadar diyalog ve diplomasiye öncelik verdiklerini vurgulayan Babacan, terörle mücadelenin tek enstrümanının diploması olmadığını belirterek, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Askeri seçenek bir yöntemdir. Doğal olarak kullanılabilecek bir yöntemdir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin erinin ve güvenlik güçlerimizin can siperane mücadelesini takdirle karşılıyoruz.

Biz diyalog ve diplomasiye öncelik veriyoruz derken yanlış anlaşılmasın ki her hangi bir zafiyet söz konusu, ya da tezkerenin kullanılmasıyla ilgili bir tereddüt var. Bu konuda tereddüdümüz yok."

Zaman
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular