TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Tüm Dünyadaki Trojan Saldırıları %500 Arttı.
TEKNOLOJİ 06 Temmuz 2014 Pazar 09:42 | 1421 Kez okundu
Microsoft, Londra`daki RSA Güvenlik Konferansı`nda, 2007`nin ilk yarısında dünya çapında 31,6 Milyon Kimlik-Avı saldırısı tespit etti. Araştırma ayrıca trojanlar, keglogger`lar ve şifreleri çalmaya yönelik yazılımların saldır
2007`nin ilk yarısında Microsoft dünya çapında 31,6 Milyon Kimlik-Avı saldırısı tespit etti.

Microsoft Londra`daki RSA Güvenlik Konferansında verdiği bilgide, bu yılın ilk yarısında dünya çapında 31,6 Milyon Kimlik-Avı saldırısı tespit ettiğini duyurdu. Microsoft`un Güvenlik Zekası Raporuna göre bu rakam 2006 ile karşılaştırıldığında %150 oranında bir artış gözleniyor.

Yapılan araştırmada trojanlar, keglogger`lar ve şifreleri çalmaya yönelik yazılımların saldırılarından %500 artış olduğunu ortaya çıktı. Ocak ayından hazirana kadar toplam 160.000 trojan, 80.000 worm ve yaklaşık 17.000 virüs dolaşımı tesbit edildi.
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Muharrem Baytekin © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
5. Sınıf Başarı Var Soru Bankası