TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Türk Öğrencilerin Dünya Bilim Olimpiyatlarında Başarısı
TEKNOLOJİ 28 Mart 2013 Perşembe 01:39 | 2892 Kez okundu

TÜBİTAK tarafından yapılan sınavlar ve olimpiyat kampları sonucunda Olimpiyat Takımına seçilerek ülkemizi temsilen Uluslararası Olimpiyatlara gönderilen öğrencilerimiz altın, gümüş ve bronz madalyalarla döndüler.

23 - 28 Haziran 2008 tarihleri arasında Vlora/Arnavutluk`ta düzenlenen 12. Genç Balkan Matematik Olimpiyatı`na ülkemiz adına bu yıl Mehmet Akif YILDIZ, Muhammed İkbal Ünlü, Yunus Emre DEMİRCİ, Fatih ATALI, Sevde VARDAR ve Polatkan POLAT gönderildi. Olimpiyat sonunda  Mehmet Akif YILDIZ, Muhammed İkbal Ünlü ve Polatkan POLAT altın, Yunus Emre DEMİRCİ ve Fatih ATALI gümüş, Sevde VARDAR bronz madalya kazandılar. 

04 - 10 Mayıs 2008 tarihleri arasında Ohrid/Makadenyo`da düzenlenen 25. Balkan Matematik Olimpiyatı`na ülkemiz adına bu yıl Ömer Faruk TEKİN, Melih ÜÇER, Alper İNECİK, Fehmi Emre KADAN, Umut Varol GÜNEŞ ve Semih YAVUZ gönderildi. Olimpiyat sonunda Ömer Faruk TEKİN ve Melih ÜÇER altın, Umut Varol GÜNEŞ ve Semih YAVUZ gümüş, Alper İNECİK ve Fehmi Emre KADAN bronz madalya kazandılar.

10 – 22 Temmuz 2008 tarihleri arasında Madrid/İspanya`da düzenlenen 49. Uluslararası Matematik Olimpiyatı`na ülkemiz adına bu yıl Umut VAROLGÜNEŞ, Ömer Faruk TEKİN, Melih ÜÇER, Fehmi Emre KADAN, Alper İNECİK ve Semih YAVUZ gönderildi. Olimpiyat sonunda Umut VAROLGÜNEŞ, Ömer Faruk TEKİN ve Melih ÜÇER altın; Fehmi Emre KADAN gümüş; Alper İNECİK ve Semih YAVUZ bronz madalya kazandılar.

13 – 20 Temmuz 2008 tarihleri arasında Mumbai/Hindistan`da düzenlenen 19. Uluslararası Biyoloji Olimpiyatı`na ülkemiz adına bu yıl İlkay Şamil BEYDİLLİ, Mustafa Burak TUNÇ, Emine Müleyke YÜKSELEN ve Hacer Gözde GÜL gönderildi. Olimpiyat sonunda Mustafa Burak TUNÇ gümüş; İlkay Şamil BEYDİLLİ ve Emine Müleyke YÜKSELEN bronz madalya kazandılar.

13 – 20 Temmuz 2008 tarihleri arasında Budapeşte/Macaristan`da düzenlenen 40. Uluslararası Kimya Olimpiyatı`na ülkemiz adına bu yıl Mahmut TEKİN, Hüseyin ERGÜVEN, Mehmet VURAL ve Muammer Yusuf YAMAN gönderildi. Olimpiyat sonunda Mahmut TEKİN ve Hüseyin ERGÜVEN gümüş; Mehmet VURAL ve Muammer Yusuf YAMAN bronz madalya kazandılar.

20 - 29 Temmuz 2008 tarihleri arasında Hanoi/Vietnam`da düzenlenen 39. Uluslararası Fizik Olimpiyatı`na ülkemiz adına bu yıl Vedat Ali ÖZKAN, Ahmet Can MUSABEYOĞLU, Yasin EZBER, Hakan ATAKİŞİ ve Aykut ORGUN gönderildi. Olimpiyat sonunda Aykut ORGUN altın; Vedat Ali ÖZKAN ve Hakan ATAKİŞİ bronz madalya; Ahmet Can MUSABEYOĞLU ve Yasin EZBER mansiyon ödülü kazandılar.


ÖĞRENCİLERİMİZİ BAŞARILARINDAN DOLAYI TEBRİK EDERİZ.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular