TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Türkiye`nin robotları görücüye çıkıyor
TEKNOLOJİ 24 Eylül 2013 Salı 16:11 | 1855 Kez okundu

ODTÜ Robot Topluluğu, "ODTÜ Robot Günleri"nin beşincisini 21-23 Mart tarihleri arasında uluslararası boyutta düzenleyecek.

ODTÜ Robot Topluluğu, "ODTÜ Robot Günleri"nin beşincisini 21-23 Mart tarihleri arasında Kültür ve Kongre Merkezi`nde uluslararası boyutta düzenleyecek.

ODTÜ Basın Merkezi`nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilki 2002 yılında gerçekleştirilen etkinlik, çeşitli konferans ve atölye çalışmalarıyla robotik teknolojisi ile akademik ya da profesyonel olarak ilgilenenleri biraraya getirmeyi, amatörleri de bu teknolojiye yakınlaştırmayı amaçlıyor.

Bu yıl uluslararası boyut kazanarak Türkiye`nin ilk uluslararası robot yarışmaları haline gelen Uluslararası Robot Günleri`nde çeşitli kategorilerde robot yarışmaları da düzenlenecek.

En yeni robot teknolojilerinin yer aldığı, basit bir robotun nasıl yapıldığının görüldüğü ve öğrenildiği atölye çalışmalarına katılmak ya da yarışmalarda yer almak için son başvuru tarihi 11 Mart olarak belirlendi.

haber7

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular