TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Uçan otomobil hayali gerçek oldu
TEKNOLOJİ 20 Temmuz 2014 Pazar 07:15 | 2131 Kez okundu

Otomobilinize binerken evinize doğru havalandığınız bilimkurgu filmleri gerçek oluyor. Uçan otomobiller 2009`dan itibaren piyasaya çıkıyor.

TERRAFUGIA tarafından tasarlanan Transition`un yolda giderken kanatlarının açılıp uçağa dönüşmesi 15 saniye sürüyor. 2 kişilik yolcu kapasitesine sahip olan araç bir depo benzinle 290 km. gidiyor. Tabi kullanıcıların araca 194 bin dolar ödemesi ve pilot sertifikasına sahip olmaları gerekiyor. Bir uçakla aynı kalkış ve iniş sistemine sahip olan Transition`ları kullanmak için en yakın havaalanına gitmeniz gerekiyor. Mesela İstanbul`dan Ankara`ya gidecekseniz önce uçan-otomobilinizle E5`ten havaalanına gitmeniz sonra oradan kalkış yapmanız gerekiyor. Ankara Esenboğa`ya inince de şehir trafiğine kanatlarınızı katlayıp devam edebiliyorsunuz.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular