TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Vista`nın en büyük rakibi XP
TEKNOLOJİ 13 Ocak 2014 Pazartesi 22:51 | 1223 Kez okundu
Orta ölçekli firmalar düzeyinde yapılan bir araştırmanın sonuçları oldukça ilgi çekici. Çıkan sonuca göre Microsoft Vista konusunda ne Apple ne de Red Hat firmasını rakip görmeli; zira Vista`nın en büyük rakibi Windows XP...
1.000`den fazla çalışana sahip 600 ABD ve Avrupa firması arasında yapılan araştıraya göre firmaların %32`si ancak gelecek yılın sonunda Vista kullanmayı düşünüyor. Firmalar arasında Windows XP kullanım oranı ise %84, bu oran geçen yıl %67 seviyesindeydi. Firmalar 2008`in ilk çeyreğinde çıkması beklenen üçüncü servis paketini bekliyor. Geçtiğimiz yıllar için bilgi işlem altyapılarını XP üzerine oturtmuş ve sistemin hemen hemen tüm sorunlarını çözmüş olan firmalar tabi ki yeni bir teknolojiden ve getireceği uyum sorunlarından çekiniyorlar.

Gelecek ile ilgili tabloya baktığımızda ankete katılan firmalardan %32`si 2008 sonunda Vista kullanmaya başlamayı düşünürken, %17`lik bir kısım 2009 veya 2010 tarihini uygun buluyor. Firmaların %38`i Vistaya geçmeyi düşünmediklerini söylerken, %14`lük bir kısmıım bu konuda henüz planlama yapmamış.

Mayıs 2006`da firmaların %40`ı Vista kullanmaya başlayacağını söylerken 2007 sonunda sadece %7`lik bir kesimin uygulamaya geçmiş olması, iş dünyasının Vista`yı kabul etmeye hazır olmadığının en büyük göstergesi.

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular