TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Window Home Server Sürümünde Büyük Hata
TEKNOLOJİ 17 Haziran 2014 Salı 01:15 | 1260 Kez okundu

Microsoft`un güncel Window Home Server sürümünde büyük bir hata ortaya çıktı. Bu hata sonucu veriler zarar görebiliyor ve büyük miktarda veri kaybı meydana gelebiliyor.

Microsoft bir süre önce Windows Home Server adını verdiği işletim sistemini piyasaya sürmüştü. Temel olarak hepimizin ihtiyaç durumunda Windows XP ya da Vista ile yaptığı, PC`mizi ufak ev ağımızda dosya sunucusu olarak kullanmak, sevdiğimiz programları kaçırdığımızda izlemek için TV kartı yardımı ile kaydetmek, arşivimizi düzenli bir şekilde tutmak gibi ihtiyaçlarımızı karşılamak üzere Windows Home Server yaratıldı.

 
Vista Photo Gallery, Outlook 2007 veya Microsoft Money 2007 gibi uygulamalarla gelen veriler Home Server`a kaydedildiğinde bu hata ortaya çıkıyor.
 
Gerekli yama çıkarılana dek veri kaybını önlemenin tek yolu bu programlardan gelen verileri önce yerel bir veri taşıyıcısına kaydetmek ve daha sonra Windows Explorer üzerinden Server`a aktarı yapmak.
 
Bu hatanın ciddiyeti ve vereceği hasar, sunucu bazlı bir işletim sistemi için kabul edilemez bir işlevsel hata olarak göze çarpıyor. MicrosoftGüncel Teknoloji Haberleri, sorun çözülene kadar bu yazılımların kullanılmamasını isterken, hatanın üzerinde çalıştıklarını ve en kısa sürede sorunu çözeceklerini beliritti.
 
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular