TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Yeni Yarişma : Öğretmenler Üretiyor
TEKNOLOJİ 26 Aralık 2012 Çarşamba 18:04 | 9410 Kez okundu

İlköğretim öğretmenleri kendi yarattıkları alternatif ders işleme yöntemleriyle yarışacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Radikal Gazetesi, SEBİT, TTNET ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ‘Öğretmenler Üretiyor` Ders İşleyiş Yarışması düzenliyor. Yarışma kapsamında eğitimciler ders anlatımlarını videoya kaydedecek. En özgün ve yaratıcı olan kazanacak. Ayrıca yarışma süresince öğretmenler, eğitim sürecinde karşılatıkları sorunlarla ilgili her türlü sorunun cevabını Radikal`de bulacak.

Yarışmanın amacı öğretmenlerin, ders işleyişi konusunda meslektaşlarına örnek oluşturacak, eğitsel yaklaşımlara uygun, yaratıcı çalışmalarını sergileyip paylaşmalarını sağlamak. Eğitimcilerin kendi alanlarında seçip anlattıkları derslerin videoları MEB tarafından desteklenen, SEBİT tarafından geliştirilen ‘vitamin öğretmen` portalında yayımlanacak. vitaminogretmen.com tüm öğretmenlerin ücretsiz olarak yararlanabildikleri bir site.

En iyi anlattığını anlat
SEBİT Genel Müdürü Ahmet Eti, “Herkes en iyi anlattığını düşündüğü konuda bir video çekecek. Değişik materyaller, cihazlar kullanmasına gerek yok. Tahtada, herhangi bir yerde veya bahçede konuyu anlatıp, çekip bize yollasınlar. Öğretmenler rahat olsunlar ve yaratıcılıklarını kullansınlar. Videolar öğretmenler, akademisyenler ve çeşitli kademelerden kişilerin olacağı jüri tarafından değerlendirilecek. Kazanan öğretmenlere Amerika`da workshop fırsatından okullarına ücretsiz vitamin ve akıllı tahta gibi pek çok ödülümüz var” dedi.

Soru ve yanıtlar haftada 3 gün Radikal`de
Yarışmanın yanı sıra eğitimcilere rehberlik desteği de verilecek. Mesleki gelişim, sınıf yönetimi, bilgisayar destekli eğitim gibi konularda öğretmenler sorularının cevaplarını Radikal`in ‘Öğretmenler Üretiyor` köşesinden öğrenecek. Uzmanların yanıtları Radikal Gazetesi ve ‘vitamin öğretmen` portalı üzerinden aktarılacak. Yanıtlar salı, perşembe ve cumartesi Radikal`de yayımlanacak.

Başvurular 28 Şubat`a kadar devam ediyor
Yarışma, kamu ve özel ilköğretim okullarında görev yapan 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen ve teknoloji branş öğretmenleri katılabilecek. Başvurular, 20 Aralık`ta başladı, 28 Şubat 2011`e kadar devam edecek. Başvurular http://www.VitaminOgretmen.com/ üzerinden yapılacak. Videoların süresi en fazla 10 dakika olacak ve bir öğretmen üç video ile yarışmaya katılabilecek. Sonuçlar 21 Haziran`da belli olacak. Katılım koşulları, video çekimiyle ilgili ayrıntılı bilgi için: http://www.VitaminOgretmen.com/

Radikaller okula teslim edilecek
Yarışmaya katılan her öğretmene 1 Ocak-28 Şubat tarihleri arasında ücretsiz Radikal Gazetesi verilecek. Gazeteler öğretmenlerin çalıştıkları okullara teslim edilecek

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2020 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
7. Sınıf Başarı Var Soru Bankası