TEKNOLOJİ Haberi
Diğer Haberler
Yılın ilk ay tutulması gerçekleşti
TEKNOLOJİ 27 Nisan 2014 Pazar 16:36 | 2076 Kez okundu

Bu yılın ilk Ay tutulması bu gece gerçekleşti. "Tam ay tutulması" şeklinde gerçekleşen olay, 02.35`de başladı. Ay tutlması Türkiye`den de izlendi.

Ay`ın bakır renge dönüştüğü gökyüzü şöleni Dolunay aşamasında Ay`ın tamamen kararmasıyla meydana geldi. Türkiye`den de izlenen ay tutulması 02.35`den 05.01`e kadar devam etti.

Tam tutulma yaklaşık 50 dakika sürdü. Bazı vatandaşlar ay tutulmasından habersizken bazıları da fotoğraf makineleri ile hazırlıklı bekleyerek fırsatı kaçırmadı.

Tutulmanın gecenin geç saatlerinde başlaması birçok insanın manzarayı izleyememesine neden olurken, bazıları da önceden haber alarak tutulma anını kaçırmadı.

Ay`ın, tam tutulmadan çıkması saat 07.09`da gerçekleşecek. Türkiye`de 06.38`de güneş doğduğu için, tutulmanın sonu Türkiye`den izlenemeyecek.

Tam Ay tutulması Kuzey ve Güney Amerika, Afrika ve Avrupa kıtalarından da izlenebildi.

Yılın ikinci ay tutulması ise 16 ağustos`u 17 ağustos`a bağlayan gece parçalı ay tutulması şeklinde gerçekleşecek.

haber7

Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular